فوت سالانه 700 نفر به دلیل بی توجهی به مقررات ایمنی برق

مهندس محمد اله‌داد در اولين همايش تخصصي ايمني، استاندارد در حمل و نقل و جرثقيل که در شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: در کارگاه ساختمانی بعد از سقوط از ارتفاع بیشترین آمار حوادث مربوط  به برق گرفتگی  برای مجریان، نیروهای عملیاتی و کارگران است.

وی با بیان اینکه سالانه شاهد فوت افرادی به دلیل اندازه گیری حریم شبکه برق هستیم، افزود: نباید حریم شبکه های برق را به صورت مستقیم اندازه گیری کنیم بلکه باید متخصصان این امر را آن هم به صورت قدم پیمایی و… انجام دهند.

اله‌داد خاطرنشان کرد: شرکت توزیع برق آمادگی دارد همزمان با تحویل چرثقیل و بالابر به خریداران  و کاربران آموزش لازم را در شرکت های سازنده بومی برگزار کند.

وی با بیان اینکه صیانت از نیروی انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه است و باید این نگاه در همه ابعاد مورد توجه قرار گیرد، افزود: سالانه شاهد فوت 700 نفر به دلیل بی توجهی به مقررات ایمنی برق هستیم.

افزایش سطح استانداردهای ایمنی و بازرسی فنی چرثقیل ها، صنعت حمل و انتقال بار، بررسی حوادث سالانه در سطح کارخانه ها و مجموعه های صنعتی، آموزش استاندادهای قبل از نصب و بهره برداری در زمان استفاده، آموزش اپراتوری در انواع حمل و نقل ها از اهداف برگزاری این همایش بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *